Annual Student Energy Congress jest jedną z największych konferencji poświęconych branży oil&gas w Europie Środkowej. Organizowana w Zagrzebiu, rokrocznie przyciąga więcej uczestników, z wielu uniwersytetów ifirm. W tym roku, po miłych wspomnieniach z poprzedniej edycji wydarzenia do stolicy Chorwacji pojechała grupa naszych przedstawicieli. Byli to: Patryk Bijak, Maciek Górczak i Wojciech Panek. Nasi członkowie pojechali tam w celu zdobywania wiedzy i nowych znajomości, a ponadto ciekawych materiałów do magazynu Young Petro. Ponadto Wojciech Panek prezentował poster ze swoimi badaniami nt. wpływu gazu z terminalu LNG na pracę sieci przesyłowych w północnozachodniej Polsce.

Konferencja była dobrze zorganizowana, brało w niej udział ok. 70 osób, w tym studenci z 14 różnych uniwersytetów, głównie z Europy Środkowej i Wschodniej. Ponadto organizatorzy zaprosili prezydenta SPE na Europę – pana Jean Marca Dumasa, przedstawicieli firmy INA, rządu chorwackiego, rwandyjskiego oraz nigeryjskiego. W tak międzynarodowym i międzykulturalnym towarzystwie nasze budowanie relacji trafiło na podatny grunt – mieliśmy okazję nawiązać nowe wartościowe znajomości, wymienić się doświadczeniami związanymi ze studiami i branżą, a ponadto, lub wręcz przede wszystkim, mieliśmy okazję zobaczyć kolegów, których poznaliśmy na innych konferencjach. W takich chwilach mogliśmy poczuć, że tworzymy razem międzynarodową wspólnotę, spełniając elementarną funkcję SPE.

Podczas konferencji miały miejsce ciekawe panele dyskusyjne, związane z nieśmiertelnym tematem –kondycją i przyszłością branży, która wg zaproszonych gości ma się całkiem nieźle, lecz jest nieodzownie związana z Big Data, programowaniem i sztuczną inteligencją. W podobnym nurcie był prezentowane badania naukowe – prezentacje zawierające prace badawcze przeprowadzane przy użyciu AI czy sieci neuronowych zapełniały salę konferencyjną. Również wystąpienia przedstawicieli chorwackich firm związanych z branżą oil&gas były interesującym doświadczeniem. Wydarzenie było na wysokim poziomie, co podbija poprzeczkę dla naszego kongresu.

Kolejnym wartościowym elementem konferencji była możliwość doświadczenia bałkańskiej gościnności oraz poznania Zagrzebia oraz Budapesztu, który był przystankiem w drodze do Chorwacji.

Aktualnie nasza sekcja musi skoncentrować swoje siły, gdyż już za dwa tygodnie sami organizujemy konferencję East Meets West, która również przyciągnie tłumy.

Comments are closed.

Post Navigation